05.09.2012 10:49

Otevřené soustředění stolních tenistů vozíčkářů – Buňkov 2012

Otevřené soustředění stolních tenistů vozíčkářů – Buňkov 2012

Otevřené soustředění stolních tenistů vozíčkářů – Buňkov 2012


Již podruhé se Sportovní klub stolních tenistů  vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI o.s. ujal nelehkého úkolu, uspořádat týdenní soustředění vozíčkářů v překrásném prostředí sportovního areálu Buňkov, Břehy u Přelouče. S organizací a zajištěním programu byla trochu práce, ale dobrá věc se podařila a účastníci odjížděli navýsost spokojeni.


Velmi nás všechny potěšil přístup starosty obce Břehy, Ing. Petra Morávka, který nejenže nám vyšel vstříc se zajištěním tělocvičny, ale dokonce nám v poslední páteční večer přišel s kamarády zahrát k tanci i poslechu.


O plné žaludky, dobrou náladu a dobré pití se nám perfektně a vždy s milým úsměvem starala paní Lucie Jelínková, vedoucí a provozovatelka místní restaurace.
Ubytování v buňkách uzpůsobených vozíčkářům bylo na vysoké úrovni a bezbariérovost zde byla samozřejmostí. Vzhledem k tomu, že o soustředění byl velký zájem, trochu jsme se museli i uskrovnit, ale přistýlka do jednoho pokoje nám na náladě neubrala.


Účast stolních tenistů vozíčkářů byla až překvapující, neboť se účastnili sportovci z celé České republiky, a tak třífázové tréninky byly samozřejmostí. Velmi dobře se také osvědčila účast sparingpartnera Milana Vašaty hrající okresní přebor ve stolním tenise, který všechny vozíčkáře dokázal při tréninku pěkně prohnat. O sbírání míčků se pak staraly dvě krásné dívenky, Michaela Habětínková a Adéla Jedličková.


Na závěr soustředění byl připraven společný turnaj všech účastníků a vůbec nevadily výkonnostní rozdíly hráčů. Po zápasech každý s každým se nejúspěšnějším sportovcem stal Jirka Žák, který dokázal turnaj vyhrát bez ztráty kytičky. Večer se uskutečnilo vyhodnocení soustředění a vyhlášení vítězů s předáním cen každému účastníkovi


Součástí soustředění byly také společenské povinnosti, kdy nás přišli navštívit i významní hosté. Byl to například poslanec Parlamentu České republiky Pharm. Dr. Jiří Skalický, Ph.D. se svojí asistentkou, krajská koordinátorka Národní rady osob se zdravotním postižením Mgr. Radka Konečná či sám starosta obce Břehy Ing. Petr Morávek. Největší radost jsme ovšem měli z třídenní návštěvy nejmenšího českého herce Jirky Krytináře, který rozdával radost a pozitivní energii na počkání. Na místě jsme se také dohodli, že se stane „tváří“ našeho občanského sdružení.

Soustředění vozíčkář tedy v letošním roce 2012 velmi vydařilo a již se těšíme na rok příští, kdy bychom chtěli účast sportovců ještě rozšířit.

Účastníci soustředění:
Spomenka Hanětínková Tomič, Martin Zvolánek, Leoš Kroužel, Libor Macíček, Michal Hašto – SKV Pardubice NEZLOMENI
Jiří Žák, Melkus Ivo – SK Moravia Brno
Petr Svatoš, Zdeněk Jedlička – SKV Ostrava
Krejčí Milan – SKV Praha

Ing. Jaroslav Kňava, sekretář oddílu

Další fotky ze soustředění

Foto ze soustředění

Soustředění 2012 Buňkov

Soustředění 2012 Buňkov

Soustředění 2012 Buňkov

Soustředění 2012 Buňkov

Tisknout


Kalendář akcí

Červenec 2024
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

« Červen 2024 Srpen 2024 »


Žijeme tu s Vámi


© 2024, Sportovní klub vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing